Açılmış Saç Derisine Uygulanan Doğal Kozmik Makyaj

Saç simülasyonu nedir? 

Mevcut sorunlu saç bölgesinin özel olarak geliştirilmiş saç simülasyonu cihazı yardımıyla saç simülasyonu boyalarının saç derisine minik saç efektleri şeklinde işlenmesi sanatıdır. Saç simülasyonu yada saç dövmesi ismiyle bilinen bu yöntem, cerrahi olmayan bir kellik (alopesi) giderme yöntemidir. Bu yöntemde gerçek saç kökleri ve kıl yapıları taklit edilerek özel cihazlar yardımıyla kellik olan alanlara epidermal micropigmentasyon uygulamasıyla yapılır. Saç simülasyonu uygulama yapılacak bölgeye sürülecek olan anestezik kremlerle uygulamaya  başlanmaktadır. Ağrılı olup olmayacağı ise hastanın ağrıya olan dayanıklılığı ile alakalıdır. Eğer hasta ağrıya son derece dayanıklı ise ağrısız bir işlem olacakken ağrı konusunda son derece hassas olan bir hasta için ağrılı işlem olabilir.

Açılmış Saç Derisine Uygulanan Doğal Kozmik Makyaj

Bir saç ekimi olmayan saç simülasyonu yöntemi özellikle saç kamuflajı konusunda oldukça başarılı ve etkili bir yöntemdir. Sadece saçta değil aynı zamanda sakal ve bıyık gibi bölgelerde çıkmayan veya seyrekleşmiş olan bölgelere de uygulanan bu yöntem saç simülasyonu ve saç gölgelendirme olarak adlandırılır.

Kadınlarda Saç Simülasyonu

Genellikle etrafımızda saç dökülmesi sorunu yaşayanların erkek olduğunu biliriz. Fakat bu durum pek de öyle değildir. Bazı bayanlarda da görülen bu sorun için saç simülasyonu yöntemi çok iyi bir yöntem olacaktır. İstediğiniz yoğun saç görünümü için genellikle tercih edilen saç simülasyonu nedir diyenler için sorunlu bölgenin saç şeklinde çizilmesidir diyebiliriz. Saç simülasyonu uygulaması, kişinin günlük faaliyetlerinde herhangi bir kısıtlama yapmaz. İşlemden hemen sonra kişi günlük hayatına hemen dönebilir. Saç gölgelendirme boyaları özel boyalar olup insan sağlığına zararları yoktur.

Saç simülasyonu kimlere uygulanır?

Saç sorunu yaşayan bay yada bayan herkese uygulanabilir. Saç simülasyonu, medikal pigmentasyon, saç gölgelendirme yada saç dövmesi ismiyle de bilinen ve cerrahi olmayan bu yöntem tüm dünya ile birlikte ülkemizde de eş zaman olarak gelişen ve “Kelliğe Kalıcı Çözüm” olarak önerilen bir tekniktir.

Uygulama Süresi

Saç simülasyonu (saç gölgelendirme) uygulamasının süresi, uygulama alanının büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Ortalama 1,5 saat ile 3 saat arasında değişmektedir.

 

 

 

 

Hatice Akyol 

Permanent MakeUp Tutor / Kalıcı Makyaj Eğitmeni