5 Farklı Kadife Kombini

Kadife kumaşlar ile yapılan giysiler her zaman trend olan modeller arasında yer almaktadır. Ancak farklı bir kumaş olması nedeni ile kadife giysiler her giysi çeşidi ile uyumlu olmayabilir. Bu nedenle kadife kumaş giysi parçasını farklı kombinler ile tamamlamak şık bir giyinimi sağlayacaktır. Bu nedenle farklı alternatif sağlaması adına 5 farklı kadife kombini sizlere sunup, farklı fikirlerin zihninizde oluşmasını sağlayacağız.

1-) Üst ve Alt Kadife Giysi Uyumu

moda2017kadifeust-alt-kadife-uyumu

Kadife kumaş özellikle 2017 yılına damgasını vuracak kumaş türünden olup, tüm giysilerin oluşumunda bu kumaş türünün öncülük edeceğini söyleyebiliriz. Kadife kumaş giysilerde mutlaka uyum aranmalıdır. Özellikle üst ve alt kadife giysi uyumu sağlanmalı birbirinin çok farklı renklerin tercihinden kaçınılmalıdır.

2-) Tek Parça Kadife Elbise  Ve Aksesuar Kombini

moda2017kadifekadife-elbisetek-parca-kadife

Oldukça zor  bir kumaş türü olan kadifelerden tek parça kadife elbise  ve aksesuar kombini göze hitap edecek şekilde sağlanmalıdır. Özellikle tamamlayıcı ürünlerin tercihinde çok dikkatli olmalı, renk uyumu dikkate alınmalıdır.

3-) Kadife Hırka  İçin Kombin

moda2017kadifekadife-ceketkadife-hirka

Kadife giysi denilince akla sadece kadife pantolon gelse de kadife kumaş ile her çeşit giysi tasarlanmaktadır. Bunlardan biri de kadife hırka tasarımıdır.  Bu tip kumaş türü ile tasarlanarak uygulanan kadife hırka için kombin sağlanması için dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Kadife hırka ya da kadife mont  ile oluşan dış giysilerde kadife kumaşa uyum sağlanmalı ve salaş bir görünüme uygun salaş kombinler tercih edilmelidir.

4-) Kadife Pantolon İle Kombin Çeşitleri

En çok tercih edilen kumaş türlerinden biri olan kadifeler özellikle bu sezon yüzümü güldürecek şekilde trend durumundadır. Alt giysi çeşitlerinden biri olan ve sık tercih edilen bir ürün olarak her yıl raflarımızda bulunan kadife pantolon ile kombin çeşitleri için bazı kriterlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

moda2017kadifekadife-pantolonkombin

Kadife pantolon  ile oluşturulacak kombinlerde kesinlikle şıklığın sağlanması gerekmektedir. Pantolon tasarımı  ve rengi ile uyumlu olması gereken kombinlerde seçilecek ayakkabı ve üst giyim arasında yine uyum aranmaktadır.

5-) Kadife Gömlek Kombini

moda2017kadifekadife-gomlekkadife-gomlek-kombin

Kadife kumaş ile oluşturulan gömleklerde dikkat edilmesi gereken nokta  gömlek renginin mutlaka dikkate alınması gerekmektedir. Kadife gömlek kombini için alt giysi ve aksesuarlarda uygun renk tercihinin yanında uyumlu sportif giysilerin tercih edilmesi avantajınıza bir durum olacaktır.