Canavarlara inanıyor musunuz diye sormak istiyorum önce. Eminim ki bir çoğunuz içinizden hayır cevabını verecek. Ben aslında bu dünyada hiçbir şeyin imkansız olmadığını düşündüğümden evet diyebilirim bu soruya.
?
29. Oda hikayesi aslında 3 farklı zamanda, farklı kişilerin acısından anlatılıyor. Zaman karmaşası asla yaşamıyorsunuz okurken. Özellikle bazı bölümlerde o kadar güzel geçiş yapılmış ki 1960li yıllarda yaşanan o anı, 2013e geldiğinizde karakterlerin arasındaki o ana dönük anıları konuşurken bağlamışlar.
?
Yol üstü dinlence oteli diyebileceğimiz bir oteli işleten lanetli bir ailenin hikayesi kitap. Yıllar önce yaşanan esrarengiz olaylar, 1960li yıllarda o ailenin çocuklarından bir tanesi olan Amy ve arkadaşları tarafından araştırılıyor. 2013 yılına geldiğimizde ise Amy arkasında bıraktığı büyük bir soru işareti ile arkadaşlarının bu işe çözmeye olan meraklarını gün yüzüne çıkarıyor.
?
Hikayedeki karakterlerin hepsi çok güzel işlenmiş. Son sayfalara kadar neyin ne olduğunu çok anlamlandıramıyorsunuz ama sorun değil kitabın kapağını kapadığınızda vay be demek kitaba olan sevginizi daha da güçlendiriyor.
?
Yorumlarimda çok isim ve detay vermek taraftarı olmuyorum çünkü kimsenin kafasında okumadan önce kurgu yapmasını istemiyorum.
?
Özete gelecek olursak demem o ki ee hadi okumayan varsa hala ne duruyor??

Puanım => 5 / 5

Tanıtım Bülteninden

“29.Oda yılın en ürpertici romanlarından biri.”
-The Miami Herald-

“Gizemli ve korkutucu…”
-USA Today-

“29.Oda’da McMahon psikolojik gerilimde kendine has bir üslup geliştirdiğini bir kez daha kanıtlıyor.” -The Booklist-

“29.Oda okurlara iyi bir korku-gerilim kitabında aradıkları her şeyi veriyor. Elinizden bırakamayacağınız, şafak sökene kadar okuyacağınız bir roman.”
-Bookpage-

“McMahon’ın yeteneği tahmin yetinizi sekteye uğratmasında gizli. McMahon’un öyküsü öyle manevralar yapıyor ki tüm tahminleriniz boşa çıkıyor.”
-People-

Bir zamanlar kırsal Vermont bölgesinin cazibe merkezlerinden biri olan, şimdinin harap Kule Oteli, sadece Amy, Piper ve Piper’ın küçük kız kardeşi Margot’nun anılarında o eski ihtişamlı hâliyle yaşıyordu. Otelin geçmişine ait karanlık, korkunç bir sır dostluklarını bir daha asla düzelmeyecek şekilde bozana dek üç kız çocukluklarının en güzel günlerini o otelde oynayarak geçirmişlerdi.

Şimdi birer yetişkin olan Piper ve Margot, hayatları boyunca, o yaz keşfettikleri dehşet verici sırrı geçmişe gömmeye çabaladılar. Ama bir gece yarısı Margot’nun, Piper’ı arayarak ona tüyler ürpertici bir vahşeti bildirdiği telefon konuşması, bu konudaki kararlılıklarını ve hayatlarını sonsuza dek değiştirecekti.

 

Yazar            : Jennifer McMahon

Yayınevi       : Ephesus Yayınları

Çeviri           : Elif Bulanalp

Sayfa Sayısı : 448

Baskı Yılı      : 2016

Related Posts

3:01 / Kitap Yorumu
Kapkaranlık Ormanda / Kitap Yorumu
Cinayetin Şifresi / Kitap Yorumu