2017 Yaz Makyajı Önerileri

2017 yılının makyaj trendleri de büyük bir değişme uğradı. Geçtiğimiz senenin trendlerinden oldukça farklı olan 2017 yaz makyajı, güzelliğinize güzellik katacak. Özellikle allığın ön plana çıktığı bu yaz trendinde minimalizmden ziyade maksimalizmin öğeleri hissediliyor.

Allığın gücü

Kenzo ve Chanel defilelerinde görebileceğimiz gibi allığın gücü birçok markanın defilesinde net bir şekilde hissediliyor. Özellikle pembe tonlarının sık sık kullanıldığı bu muhteşem makyaj stilleriyle yazın oldukça dikkat çekeceksiniz.

Işıltılı cilt

Geçen sene olduğu gibi bu sene de ışıltılı cilt ön planda. Bu makyajı yapabilmek için önemli bir püf noktasına da dikkat etmeniz gerekiyor. Işıltılı makyajın yaz sıcağında yüzünüzde sabit kalabilmesi için mutlaka sabitleyici spreylerden ya da kremlerden kullanmanız gerekiyor.

Mat göz makyajı

Geçtiğimiz senenin modası mat rujlar bayrağı mat göz makyajına bıraktı. Işıltılı bir ciltte harika duracak olan bu makyaj önerisi ile harika bir görünüme ulaşacağınızın garantisini veriyoruz.

Aydınlatıcı bu sene de ön planda

Aydınlatıcı artık makyajımızın vazgeçilmez unsurlarından birisi oldu. Yazın da yüzünüze harika bir görünüm kazandıracak olan bu trendi atlamamanızı öneriyoruz.

Işıltılı dudaklar

Geçtiğimiz sene biliyorsunuz ki mat rujlar ön plandaydı. Fakat bu senenin yaz trendinde ışıltılı rujları yeniden vitrinlerde sık sık görmeye başlayacağız. Bahsettiğimiz ışıltı kesinlikle sim değil. Bunun yerine saten rujları tercih etmenizi öneriyoruz. Abartıya kaçmadan muhteşem bir parlaklıkla bu sene kendinizi harika hissedeceksiniz.

Pop renkleri es geçmeyin

Pop art bu sene makyaj unsurlarında kendisini gösteriyor. Birçok marka kataloglarını bu renklere ve trende göre hazırladı. Pop renkler arasında en beğenilenlerden birisi olan pembe renk ise kendisini bu sene sık sık gösterecek.

Karakteristik makyaj

Cüretkar bir makyaj istiyorsanız, gözlerinize büyük önem vermelisiniz. Bu sene birçok defilede gördüğümüz üzere karakteristik göz makyajı önemli trendlerden birisi olacak. Özellikle önemli bir davete katılıyorsanız bu makyaj trendine uymanızı tavsiye ediyoruz.

80’ler geri mi dönüyor

Vogue’un hazırladığı makyaj trendlerine göre 80’lerin geri döneceğinin sinyallerini de yavaş yavaş alıyoruz. Maksimalist akımın bu sene ön plana çıkacağından bahsetmiştik işte 80’ler trendleri de tam olarak bu noktada vücut bulacak.