2017 Bahar Trendleri

2017 yılının başından beri podyumlarda görmeye başladığımız kıyafetler, bizlere 2017 yılının tarzı hakkında ipuçları da vermeye başladı. Özellikle baharlık kıyafetler konusunda birçok değişik model, desen ve renk gördüğümüz defileler sayesinde kendi tarzımızı oluşturarak baharda şık olabileceğiz.

2017 yılı moda camiası tarafından çeşitliliği kutlayan bir yıl olarak kabul ediliyor. Feminen giyimden maskülen giyime, pembe renkten kırmızıya, klasik şıklıktan fütüristtik şıklığa kadar birçok tarzda kıyafete kucak açan 2017 yılı sayesinde istediğimiz gibi giyinebileceğiz.

Peki 2017 bahar trendleri neler olacak?

Kırmızı renk moda:

Güçlü bir renk olan kırmızının sesi bu sene diğer renklerden daha yüksek çıkacak. Birçok marka şimdiden defilelerinde kırmızı rengi ön plana çıkarmış durumda.

Geniş omuzlar:

Maskülen kalıplar sayesinde omuz detayları gittikçe genişliyor. Eski yılların tarzına atıfta bulunan bu tarz sayesinde, kadınların güçlü duruşu da perçinleniyor.

Transparan kumaşlar ön planda:

2017 yılının en önemli trendlerinden birisi de transparan kumaşlar olarak kabul ediliyor. Şimdiye kadar birçok marka defilelerinde transparan kumaştan yapılan etek, gömlek ve elbiseler kullanarak tüm moda severleri büyüledi.

Karpuz kollar:

Ryan Lo ve Reem Acra’nın defilelerinde sık sık karşılaştığımız karpuz kollar, 2017 yılının bahar ayında moda olacak gibi duruyor. Elbiselerden bluzlara birçok kıyafette rastlayabileceğimiz bu detay çok yakında tüm markaların da vitrinini süsleyecektir.

Canlı renkler:

Son 2 yıldır moda olan pastel renkler, bu sene yerini canlı renklere bırakıyor. Kırmızı, sarı ve mavi gibi canlı ve parlak renkler bahar ayında sık sık karşımıza çıkacak!

Aksesuarlar ön planda:

Sadelik bu sene bahar ve yaz aylarında yerini aksesuarlara bırakıyor. Belirgin olan aksesuarlarla tarzınıza tarz katabileceksiniz. Aşırı bir biçimde süslenmiş el çantaları, boncuklu ayakkabılar ve parlak küpeler sizleri bekliyor…

Platform topuk:

Özellikle Gucci’nin defilelerinde gördüğümüz platform topuklar, bu senenin ayakkabı modasını oluşturacak gibi duruyor. 60’lı yılların favori modası platform, bahar ve yaz aylarında bizleri bekliyor.

İç çamaşırlı kombinler:

Son zamanlarda iç çamaşırın ufak bir bölümünü gösterme moda oldu. Birçok ünlü marka da bu modaya uyarak defilelerinde yer verdi.